31 Ocak 2019 , Perşembe
Ana Sayfa / Hakkımızda

Hakkımızda

Merhabalar bu sayfada sitemiz (hangidoktora.com) hakkında ve amaçlarına dair bilgilere yer vereceğiz. Öncelikle kendimden bahsederek başlamak istiyorum. Ben SEO uzmanı Mustafa GÖVERCİN meslek hayatımın son 10 yılını sağlık sektöründe geçirdim. Bu süreçte hastane, klinik ve doktorlara ait sitelerin SEO işlemini yaptım, halende yapmaya devam ediyorum. Hangidoktora.com sitesini açma fikri görev yaptığım hastane ve kliniklere müracaat eden hastaların durumundan esinlenerek alınmış bir karardır.

Hangidoktora.com Sitesinin Amacı

Öncelikle sitemizin herhangi bir sağlık kurumu ya da doktor ile bağlantısı yoktur. Bu nedenle sitemizden herhangi bir hastane, klinik ya da doktora randevu almanız mümkün değildir. Sitemizin amacı 2 kelime ile belirtmek gerekirse “bilgilendirmek, yönlendirmek” diyebiliriz.

Bilgilendiriyoruz

Basit gibi görülen birçok sorun ciddi hastalık belirtisi olabilir. Örnek vermek gerekirse kabızlık dediğimiz (konstipasyon) problemi olan milyonlarca insan bulunmaktadır. Bu sorun basitçe beslenme alışkanlığı ile alakalı olabileceği gibi maalesef kalın bağırsak hastalıkları crohn, ülseratif kolit ve hatta kalın barsak kanserinden kaynaklı olabilir. Aynı şekilde kabızlık önlenmediğinde başta hemoroid olmak üzere makat çatlağı, makatta pıhtı toplanması gibi yeni hastalıklara neden olmaktadır. İşte burada küçük bir şekilde yaptığımız bilgilendirmeyi sitemizde geniş çaplı sayfalar ile yapmayı hedefliyoruz.

Yönlendiriyoruz

İnsanları sadece bilgilendirmekle kalmıyor aynı zamanda onları ne yapmaları gerektiği konusunda yönlendiriyoruz. Örnek saç dökülmesi yine milyonlarca insanı etkilemektedir. Androgenetik dediğimiz (erkek tipi dökülme) ergenlik dönemi ile başlamakta ve gençlerde ciddi psikolojik sıkıntıya neden olmaktadır. Saç dökülmesi problemi yaşayan insanların büyük bir bölümü şampuan, saç kremi, losyon, bitkisel ürün ne bulursa, ne önerilirse denemektedir. Bu durum maalesef yarardan çok zarar getirmektedir.

Çünkü kişinin sorunu çözülmediği gibi aksine birde boşa giden paralar olmaktadır. Oysaki yine benim yönettiğim sitelerden biri olan sachastaliklari.com’un saç dökülmesi nedenleri kısmında genetik dökülmeyi önleyecek 3 ilaç olduğu görülür. Bunlar Minoxidil, Finasterid, Procapil kullandığınız ürünlerde bu etken maddelerden biri yoksa hiçbir faydası olmaz. Yönlendirme kısmında öncelikle kişinin mutlaka bir dermatoloji uzmanına muayene olmasını öneriyoruz. Çünkü saç dökülmesi tipinin tespit edilmesi gerekir. Doktor teşhisi yaparak tedaviye başlayacaktır. Böylece insanların saç sağlığına geri kavuşması hem onları hem bizi memnun etmektedir.

Fakat unutulmaması gereken bir durumu daha olduğunu belirtiyoruz. Erkek tipi dökülme tedavisinde kullanılan ilaçlar ömür boyu çözüm olmaz. Sadece kıl köklerinin ölme (kel kalma) sürecini uzatmaktadır. Normalde 25-30 yaşında olacakken bu ilaçların kullanım 40-45 yaşına kadar uzatmaktadır. Bu nedenle erkek tipi dökülmesi olanlara aynı zamanda saç ekimi önerisinde de bulunuyoruz.

Bilimsel Yayınlardan Yararlanıyoruz

Sitemizin içeriğini oluştururken sadece kendi bilgimizle yetinmiyoruz. Aynı zamanda dünya genelinde güvenilir İnternet siteleri ve bilimsel yazıları gözden geçiriyoruz. Bu kapsamda yararlandığımız birçok web sitesi bulunmaktadır. Bunları liste halinde paylaşmak istiyorum.

  1. Harvard Health Publishing – https://www.health.harvard.edu/
  2. National Institute of Diabetes and Digestive and Kidney Diseases – https://www.niddk.nih.gov/
  3. University of California San Francisco – https://www.ucsfhealth.org
  4. Mayo Clinic – https://www.mayoclinic.org
  5. Healthline – https://www.healthline.com
  6. Medical University of South Carolina – http://ddc.musc.edu
  7. MedlinePlus – https://medlineplus.gov
  8. WebMD – https://www.webmd.com

Uzmanlardan Yardım Alıyoruz

Sitemizde yer alan içerikler birçok kaynakta karşılaştırma yapılarak yayınlanmaktadır. Bununla da yetinmiyor ve uzmanlardan yazımızı hata ve eksikleri yönünden incelemelerini istiyoruz. Bunun için sitemize herhangi bir menfaat beklemeden yardımcı olan doktorlar bulunmaktadır. Dilerseniz bu hekimleri de biraz yakından tanıyalım.

Op. Dr. Atilla KAYA
Genel Cerrahi ve medikal estetik uzmanı olan Doktor Atilla KAYA sitemizdeki genel cerrahi yazılarını inceleyerek hata ve eksiklerinin giderilmesi konusunda bize yardımcı olmaktadır. Proktoloji (makat hastalıkları) alanında deneyimli olan KAYA çalışma hayatında birçok başarıya imza atmıştır.

Op. Dr. Atilla KAYA

Mikro Sinüsektomi Ameliyatını Geliştirdi

Kıl dönmesi tedavisinde tek seçenek ameliyat olmaktadır. Cilt altında toplanan kılların ve giriş, çıkış deliklerinin en küçük kesi ile çıkarılabilmesi için Mikro Sinüsektomi yöntemini geliştirdi. Sadece 2 cm gibi küçük bir kesi ile 10 tedavi etmektedir. Bascom uygulamasının geliştirilmiş halidir.

Türkiye’de Kaş Ekimi Yapan İlk Uzman

Kadınlarda sıkça karşılaştığımız kaş küsmesi, kalıcı dökülme ile sonuçlanabiliyor. İnsanlar kalıcı makyaj, dövme vs ile çözüm bulmaya çalışsalar da hiçbir şekilde doğal ve kalıcı çözüm olmaz. Kalıcı çözüm için kaş ekimi yapmak gerekir. Türkiye’de kaş ekimi işlemini FUE yöntemi ile gerçekleştiren isim Op. DR. Atilla KAYA’dır.

Op. Dr. Orhan COŞKUN

Kalp ve damar cerrahisi uzmanı olan Doktor Orhan COŞKUN ise özellikle varis ve hemanjiom gibi hastalıkların yazılarında bize inceleme desteği vermektedir. Ameliyatsız varis tedavi yöntemlerinde oldukça başarılı bir hekim olan COŞKUN’un tedavi videolarına da yer veriyoruz.

Op. Dr. Orhan Coşkun

Op. Dr. Can İşler

Estetik ve plastik cerrahi uzmanı aynı zamanda genel cerrahi uzmanı da olan Doktor Can İŞLER sitemizde yer alan estetik konularında bize bilimsel anlamda herhangi bir menfaat beklemeden destek olmaktadır. Bu alanda oldukça uzman olan İŞLER gerek Türkiye gerekse yurt dışında yer alan üniversitelerde eğitim almıştır. Başarıları yakından takip edilen uzmanı Avusturya vatandaşlığı verilmiştir.

Op. Dr. Can İşler

Op. Dr. Seher Şirin

Kadın genel cerrah arayanların en çok tercih ettiği isimlerden biri olan Doktor Seher ŞİRİN özellikle sitemizde meme kanseri ile ilgili yazılarda yine herhangi bir menfaat beklemeden inceleme ve sizlerden gelen sorulara yanıt vermektedir.

Op. Dr. Seher Şirin

Bu sayfada yer alan bilgiler belirli zaman aralıklarında güncellenebilir.