Ana Sayfa / Genel Cerrahi / Ben Tedavisi Yapan Hastane ve Klinikler

Ben Tedavisi Yapan Hastane ve Klinikler

Ben yada diğer adıyla nevüs aslında zararsız olmalarına karşın Melanoma dediğimiz cilt kanseri ile benzerlik göstermeleri nedeniyle bazen benlerle karışmaktadır.

İnsanları kanserleşme riski ile tedirgin ederken estetik yönden kötü bir görünüm sergileyen benlerden kurtulmak için sadece 5 dakikanızı ayırmanız gerektiğini gördük, gidilmesi gereken doktor yada bölüm bilgisi olarak Cildiye ve Genel Cerrahi uzmanları olmak üzere 2 seçenek ortaya çıkmıştır.

Bu sayfada ise ben tedavisi yapan hastaneler hakkında bilgi vermek istiyorum.

Genel Cerrahi mi, Dermatoloji mi?
Ben aldırma için hangi doktora gidilir sayfasında bu konuyu detaylıca açıklamadım, ama yeniden özetlemek istiyorum. Benlerle ilgilenen branş Dermatoloji olmasına karşın tedavide biraz çekingen birazda kısıtlı imkanları kullanmaktadır. Çoğu zaman ilaçla tedavi etmeye çalışır, mümkün olmaması halinde ise Krioterapi dediğimiz dondurma yöntemini uygular. Krioterapi yönteminde etki edecek alanın sınırlarını tam olarak belirleyemezsiniz. Çoğu zaman benin çevresinde yer alan sağlıklı dokuya zarar vereceği gibi derinlemesine etki etmesi halinde ise ciltte çukurluğa neden olmaktadır.

Genel Cerrahi uzmanlarına tedavi olmanız halinde ise tedavi alanı daha geniştir. Burada dikkat etmeniz gereken ameliyat ile ben aldırma uygulamasından uzak durmanızdır. Çünkü ameliyat ile benin çevresi ve alt tabakadan yaklaşık 0.5 cm alta inileceği ve oluşan açıklığı dikiş ile kapatacağı için korkunç bir iz kalacaktır. Ben tedavisinde kullanılan Lazer, Radyo Frekans ve Elektrokoter gibi cihazlar bulunmaktadır. Uygulama bu cihazlardan biri ile yapıldığında 5 dakika içinde muhteşem sonuç alırsınız.

Ben Tedavisi Merkezi (Önerilir)
Tercihini genel cerrahi uzmanından yana yapanlar için birde sağlık merkezi önerisinde bulunmak istiyorum. Türkiye’nin bir çok şehrinde hizmet veren kurumlar ben aldırmak isteyenlerinde en çok tercih ettiği özel sağlık merkezleri arasında yer almaktadır. Uyguladığı ameliyatsız tedaviler yanı sıra SGK anlaşması ile tüm hastalara imkan sağlamaktadır. Şimdi dilerseniz ben tedavisi için uyguladığı yöntemlere bakalım.

Yüzeysel Benler İçin (LAZER) : biliyorsunuz ki benler ciltle aynı seviye yada ciltten kabarık olmasına göre değerlendirilmektedir. Cilt ile aynı seviyede yani yüzeysel olanlar için uygulanacak tedavi genellikle lazer olmaktadır.

Sağlık alanında kullanımı hızla yaygınlaşan bu cihaz ben tedavisinde en güzel sonucu vermektedir. Çünkü hiç bir şekilde iz kalmadığı için %100 estetik sonuç almanızı sağlar. Fakat etkisi sadece yüzelsel nevüslerle sınırlı olduğunu tekrar belirtmek gerekir.

Aşağıda yer alan video’da nasıl yapıldığı gösterilmektedir. Tedavi görüntülerini izlemek için aşağıda yer alan bağlantıya tıklayınız.
https://www.youtube.com/embed/NmeifVEd2pA

Ciltten Kabarık Benler İçin (RADYO FREKANS ve ELEKTROKOTER)
Hemen hemen tüm insanlarda görülen benler doğuştan yada et benlerinde olduğu gibi sonradan çıkar ve büyüme sürecine girmektedir. Ciltten kabarık benlerin tedavisinde yine gelişmiş cihazlar kullanılmaktadır.

Buharlaştırma dediğimiz bu yöntemde iki farklı cihaz tercih edilmektedir. Radyo Frekans elektrik enerjisinden elde ettiği enerjiyi radyo dalgalarına dönüştürmektedir. Elektrokoter ise yine elektrik enerjisini ısı enerjisine dönüştürmektedir.

Her iki cihazda da küçük bir uç ile benlere dokunarak buharlaştırma yapılır. Ciltten kabarık kısım cilt ile aynı hizaya gelecek şekilde yok edilir. Aşağıda yer alan video’da nasıl yapıldığı ve sonuçları yer almaktadır.

Videoyu izlemek için lütfen bağlantıya tıklayınız.
https://www.youtube.com/embed/l7E-cpDqZ-8

Ben Ameliyatı (ÖNERİLMEZ)
Ameliyatsız yöntemler dışında kişinin kendi isteği ile benler ameliyat ile alınmaktadır. Tekrar belirtmek gerekirse önerilen bir yöntem olmayıp, kişi ben ameliyat ile alınmasını istiyorum derse burada hayır denmez. Çünkü genel cerrahi uzmanları yüzlerce binlerce ameliyat deneyimi olan hekimler olduğu için yine 5 dakika gibi kısa bir sürede ameliyat ile alım yapılmaktadır. Tabii ki işlem sonrasında ciltte kötü bir kesik ve dikiş izi kalacağını bilmelisiniz. Aşağıda yer alan video’da ben ameliyatının nasıl yapıldığı ve sonrasına dair görüntüler yer almaktadır.

Aşağıda yer alan bağlantıya tıklayarak videoyu izleyebilirsiniz.
https://www.youtube.com/embed/WQOuRheRvZA

Klinik ve Doktor Bilgileri
Evet arkadaşlar ben aldırma yöntemlerine dair detayları gördük, şimdi dilerseniz birde hizmet verilen yerleri ve görev alan doktorlarına bakalım. Yazının giriş kısmında da belirtildiği gibi Türkiye’nin bir çok yerinde hizmet vermekte ve sürekli yaygınlaşmaktadır.

İstanbul Türkiye’nin en büyük metropol kenti İstanbul’da 3 farklı noktada Bakırköy, Kadıköy ve Şişli’de klinikleri bulunmaktadır. Görev yapan doktorlara baktığımızda ise Genel cerrahi uzmanları Op. Dr. Atilla KAYA, Op. Dr. Seher ŞİRİN, Op. Dr. Ali Rıza Şahap BARLAS ve Op. Dr. Nizam KURTDERE görev yapmaktadır. Aşağıda adres ve iletişim bilgileri yer almaktadır.

Bakırköy
Zeytinlik Mahallesi Yakut Sokak No:24/3 PTT Karşısı Bakırköy Merkez
0212 572 72 65

Şişli
Halaskargazi Caddesi Kuran İş Merkezi No 145 5. Kat Şişli
0212 246 10 04

Kadıköy
Bağdat Caddesi No:201 Çiftehavuzlar
0216 357 00 02

İzmir
İstanbul’dan sonra en büyük illerden biri olan İzmir’de de hizmet veren klinikleri burada Konak ilçesinde hizmet vermektedir. Genel cerrahi uzmanı Op. Dr. Demet Ağras yönetiminde hizmet vermektedir.
Atatürk Caddesi No:174/1 Kat 4 (Cumhuriyet Meydanı) Konak – İZMİR
Tel: 0232 422 10 06 – 0232 464 10 06
GSM & WhatsApp: 0542 295 52 54

Ankara
Başkent Ankara’da da bulacağınız burada kalp damar cerrahisi yanı sıra genel cerrahi uzmanı ile hizmet vermektedir. Ankara’da yaşayanların yakinen tanıdığı Op. Dr. Adil ALTINSOY ben alımı hizmeti vermektedir.
Türkkonut – Yener İş Hanı Atatürk Bulvarı No:81/4 Kızılay
0312 431 75 47

Bursa
Türkiye genelinde yaygınlaşmayı amaçlayan son olarak Bursa’da sağlık merkezi açmış olup, Nilüfer ilçesinde hizmet vermektedir. Ben aldırma işlemine uzun yıllar askeri hastanede görev yapmış ve tabip albay olarak emekli olmuş bir isim Op. Dr. Ergun AYGÖREN hizmet vermektedir.
FSM Bulvarı İlknur Sokak No:3 (Big Chefs Üstü) Nilüfer / BURSA
0224 247 10 06

Tüm Kliniklerde Ücretsiz Muayene
SGK’lı hastalara da hizmet veren doktorlar onlarca hastalık gibi ben aldırma işleminde de ücretsiz muayene uygulaması bulunuyor. Kişi doktorlarla görüşmek, bilgi almak isterse bunun için herhangi bir ücret ödemiyor. Yapmanız gereken tek şey size en yakın kliniğe telefonlar yada kurumun resmi sitesi ideaklinik.com’dan ulaşarak randevu almaktır. Hasta yoğunluğu ve sizleri daha iyi hizmet verebilmek için randevulu çalışmaktadır.

Ben Tedavisi Ücreti Ne Kadar?
Evet şimdi geldik en çok merak edilen hususlardan biri olan ücretlendirmeye öncelikle SGK anlaşmalı olduğunu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. SGK güvencesi olanlar %50 indirim imkanından yararlanmaktadır. Ben aldırma ücretleri standart olmayıp, alınacak olan benin ölçücü ve sayısına göre değişmektedir. Örnek vermek gerekirse büyüklüğü 0.5 cm’ye kadar olan benlerden kurtulmak için SGK güvencesi olan hastalar 200 TL SGK güvencesi olmayan hastalar ise 400 TL ödemeleri gerekir. Tabii ki aldırmanız gereken benlerin sayısı arttıkça fayatlarda ekstra %50 indirim uygulanıyor. Örnek ilk ben 200 TL’ye alındığında sonradan eklenen her ben için 200 değilde 100 TL şeklinde eklenmektedir. Burada yer alan ücret bilgisi kurumun fiyatları güncellemesi ile geçersiz kalabilir. O nedenle siz önerim aşağıda yer alan bağlantıdan güncel fiyat listesini mutlaka incelemeniz yönünde olacaktır. https://www.ideaklinik.com/ameliyatsiz-ben-tedavisi.html

Ben Aldırma Merkezi

Ben tedavisi yapan hastaneler ile ilgili aktaracaklarımız bu kadar olup, sizlerin sormak, öğrenmek istediği hususları aşağıda ki soru ve yorum formundan iletebilirsiniz.

(Visited 951 times, 1 visits today)
İncelenen yazı ve uzman bilgisi
Kontrol tarihi
Konu
Ben aldırma işlemi ve bu işlemi yapan sağlık merkezleri ile ilgili değerlendirmeye yer verildi.
Uzman Puanı
51star1star1star1star1star

YAZAR Mustafa Gövercin

Merhaba ben Mustafa GÖVERCİN hangidoktora.com editörü ve SEO uzmanıyım. Çalışma hayatımın son 10 yılı sağlık sektöründe içerik oluşturma ve arama motoru optimizasyonu geçti ve halen devam ediyorum.
Mustafa Gövercin


Hangidoktora.com sitesinin en sevdiğim yönü insanlara sağlığın ve zamanın önemini birkez daha hatırlatmasıdır. Basite aldığımız birçok semptom (belirti, şikayetler) çok ciddi hastalıkların habercisi olabilir.

Örnek vermek gerekirse: Makattan kan gelmesi problemini insanların büyük bir bölümü hemoroid olarak düşünmektedir. Tabii ki iç hemoroid bir ihtimaldir. Fakat basur dışında daha tehlikeli hastalıklardan da kaynaklanıyor olabilir.

Örnek: Anal fissür, kolon kanseri, anüs kanseri gibi hastalıklar da dışkılama esnasında kanamaya neden olmaktadır. Bu nedenle mutlaka bir doktora müracaat edilmesini öneriyoruz. Bu tür şikâyeti olan hastaların genel cerrahi uzmanlarına, mümkünse proktoloji (makat hastalıkları) alanında deneyimli uzmanlara randevu almasını öneriyoruz.

Yazılarımızda sadece hangi doktora ya da bölüme gidilmesi gerektiğine yer almıyor. Aynı zamanda hastalıklar hakkında genel bilgiler, hastalıkların neden olduğu şikâyetler, detayları ile ele alınmaktadır. Böylece yaşadığınız sorunun neden kaynaklandığını kısmen anlama imkânınız olacaktır.

Tabii ki her sağlıklı insanın ihtiyacı olan yazılara da yer veriyoruz. Bizler sağlık alanında hizmet veren tüm kaynakları sizler için takip ediyoruz. Onların ziyaretçilerine önerdiği bilgileri derleme yaparak, bizde sizlerle paylaşıyoruz.

Sayfanın devamında tarafımdan kaleme alınmış yazıları göreceksiniz. Sizde benim gibi hangidoktora.com sitesinde yazar olmak isterseniz iletişim kısmından bize ulaşmanız yeterli olacaktır.

94 Yorumlar

 1. Merhaba yüzümde sonradan çıkan yüzeysel benler var hangi yöntemle alınabilir bir iz kalır mı iyileşme süreci nasıl olur şimdiden teşekkürler

  • Melda: Yüzeysel koyu renkli benler genelde lazer ile alınmaktadır. Herhangi bir iz kalmayacağı gibi iyileşme sürecini gerektirecek bir durumda ortaya çıkmaz.

 2. kasımın yanında ben vardır.aldırmak istiyorum fakat buharlaştırma yöntemiyle de yine de deride yanık gibi bir iz kalabilir mi korkusu var acaba hastalarınızda bir kac aşamada alındığı an alındıktan daha sonraki günlerde çekilmiş bene dair fotoğraflar varmıdır yada sitenizde varsa nereden bulabilirim

  • Emine: Yüzeyel benlerde iz kalmaz. Kabarık benlerde ise fark edilmeyecek kadar kötü görünmeyen iz kalır. Ben tedavisi ile ilgili görsellere bentedavisi.com sitesinden ulaşabilirsiniz.

 3. İyi Günler
  Benim Kolumda Büyük Bir Ben Var Bunun Tedavisi Nasıl Olur Nasıl Alınır ???

 4. Hocam kulağımda büyük bir ben var alınırsa kansere yakalanır mıyım

 5. Merhabalar bende benlerimi sildirmek istiyorum lazer kullanılır büyük ihtimalle deri üstünde değil ben kafadan 6 tane gitmesini istiyorum devlet hastahanesinde yaptırabilirmiyim

  • Candan: Kamu hastanelerinde yüzeysel benler için uğraşmazlar. Kabarık benlerde ise Krioterapi dediğimiz sıvı azot ile dondurma yapılmaktadır.

 6. Merhaba ben yazınızı çok verimli buldum öncelikle çok teşekkürler ederim bilgiler için. Benim yaşım 33 ve orta okul yıllarında tam net hatırlamamak ile beraber penis basında Sedef benzeri kahverengi küçük lekeler çıkı daha sonra arttı bu lekeler. Herhangi bir zararı Yok yüzey altında maksimum mercimek boyutunda ve psikolojimi herşeyimi bozuyor aslında bu durum ben böyle olan birkaç kişi daha nette okudum ama tadavisi için ne yapmalıyım bir bilginiz varmı? Bu işlemlerden biri işe yarar mı ? Hassas böle olduğu için hiç cesaret edemedim ve utandım hep gitmeye doktora. İstanbul şişlide oturuyorum kesin çözümümü varmı bu lekeler gider mi? Ve doktor ismi ve tel biliyormusunuz? Şimdiden çok teşekkür ederim

  • Mete: Yazımı okuma ve değerlendirme inceliğinde bulunduğun için ben teşekkür ederim. Öncelikle yaşadığınız sorunun ne olduğu teşhis edilmesi gerekir. Bunun için daha çok dermatoloji (cildiye) uzmanlarından yardım almanız gerekir. Tabii ki sizinde belirttiğiniz gibi insan muayene ya da tedavide utanmaktadır. Fakat burada önemli olan bizim sağlığımızdır. Sağlık konularında utanmaz olmaz.

 7. Merhaba benim cildimde sonradan çıkan yüzeysel benler var bunun için hangi tedavi yöntemi uygulanır ve ücret ne olur.

  • Selma: Benler doğuştan ve sonradan çıkabilmektedir. Tedavide tamamen ameliyatsız yöntemler olan Lazer, RF ve Elektrokoter ile buharlaştırma yapılmaktadır. Ücretlendirme alınacak benin sayısına göre değişmektedir. İlk ben 250 sonraki eklenen her ben için 125 TL alınır. Yani 3 ben alınacak ise 250+125+25=500 TL’ye yapılmaktadır.

 8. Merhaba. Radyo frekans ve lazerle ben aldırmak için Antalyada önerdiğiniz klinik var mı?

  • Gül: Antalya’da önereceğimiz hekim ya da doktor bulunmuyor. Ama bu işi yaptığını belirten her hekime güvenebilirsiniz. İzmir’e gelme imkanınız olursa Op. Dr. Demet Ağras mutlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 9. Merhaba benim boyun bolgemde birden fazla cok kucuk ebatli et benler var yeni cogalamaya basladilar bunlarin hepsi yok edilebilir mi birde ucretlendirme yine adet basinami olacaktir , malum sayisi cok fazla teşekkürler

  • Nilüfer: Et benleri genelde cildin sürtünmesine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Boyun bölgesinde sık görülürler. Tedavisi yine adet olarak ücretlendiriliyor. İlk ben 250 sonraki eklenen her ben için 125 TL alınır. Tabii ki her doktorun, kliniğin fiyatları farklı olabilir. Tümü 10-15 dakika gibi kısa bir sürede alınabilir.

 10. Merhaba yaş sınırı var mı ve devlet hastanelerinde bu işlemler yapılıyor mu özel hastane devlet hastanesi kliniklerin arasında fiyat farkı var mı sorularımı cevaplarsanız sevinirim ayrıca başka bir sitede devlet hastanesinde yapılan işlemlerin daha uygun olduğu yazıyordu emin olamadım cevaplarsanız sevinirim sorularımı:)

  • Nehir: Tabii ki gerek devlet hastanesi gerekse özel hastaneler, klinikler ve hatta doktor muayenehanelerinde bile ben aldırma işlemi yapılmaktadır. Devlet hastanelerinde daha çok dondurma yöntemi olarak bilinen ve sıvı azot kullanılan Krioterapi uygulanmaktadır. Nadiren de olsa bazı doktorlar ameliyat ile almaktadır. Özel hastane ve klinikler ise daha çok gelişmiş teknolojiyi kullandıkları için daha avantajlı oldukları söylenebilir. Fiyatlar kurumlara göre değişir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir